Piękno w kuchni i praktyka u dziecka


meble / środa, Czerwiec 13th, 2018

Kuchnia musi być funkcjonalna i nie ma znaczenia, czy urzęduje w niej częściej mężczyzna, czy kobieta. Jednak czy tylko to ma sobą przedstawiać, czy nie można w niej umieścić czegoś, co pomieszczenia urozmaici, ociepli i nada mu uroczysty wygląd?
Jakiś wazonik na stole, a w nim kwiaty i stojący na białym obrusie, a nie na obskurnej ceracie w kwiatki, jakich najczęściej używały nasze mamy i babcie. I kto powiedział, że obrazy do kuchni nie pasują? Że nie można ich powiesić także i tam, a koniecznie muszą ozdabiać salon albo sypialnię? Oczywiście, że mogą być i w kuchni, jednak trzeba mieć to i owo na uwadze.
W tym miejscu się gotuje. Nawet najlepsza wentylacja i odprowadzanie pary wodnej, nie niweluje tego z otoczenia i atmosfery. W kuchni znajdzie się więcej wilgoci aniżeli w innych pomieszczeniach domowych, więc wieszanie tam niezabezpieczonych odpowiednio, wartościowych obrazów stanie się karygodnym marnotrawstwem.
Przed zakupem trzeba się skonsultować ze sprzedawcą i dowiedzieć, czy ten typ do takiego pomieszczenia się nadaje, bo jeśli nie, a obrazek nam się podoba, może trzeba znaleźć dla niego w domu inne miejsce.
Biurka dla dzieci stoją wprawdzie przy oknach, a tak jest przynajmniej najczęściej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić dziecku pokój także jakimś obrazkiem, niekoniecznie nad biurkiem i przypominającym mu o szkole, czy przedstawiającym postacie z filmów. Dzieci są wrażliwe i czułe na ciepło i piękno, chyba więc warto coś takiego, w otoczenie im wkomponować.