Odśwież styl swojego domu


meble / poniedziałek, Maj 7th, 2018

Każde wnętrze, nawet najbardziej przytulne, jeśli spędza się w nim wiele lat, może się znudzić. Kiedy popadamy w rutynę mieszkania, często zaczyna ono przypominać swoistą przechowalnię rzeczy, po której kroczy się dawno wytartym ścieżkami. Taki stan rzeczy mogą zmienić decyzja o nawet lekkim odświeżeniu naszych czterech kątów.

Nie trzeba decydować się na wielki i kosztowny remont, żeby odświeżyć styl swojego domu. Czasem wystarczy kilka prostych trików, aby lepiej się poczuć w codziennym wnętrzu. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Kuchnia jak nowa

Kuchnię częściej niż inne pomieszczenia warto przemalować, gdyż opary powstałe podczas gotowania, szczególnie smażenia na tłuszczach, osiadają na meblach i ścianach. Czasem więc wystarczy generalny porządek i odmalowanie ścian. Funkcją kuchni jest jednak przygotowywanie jedzenia, kiedy już ją uporządkujemy, warto odświeżyć także sprzęt. Możemy na przykład zaopatrzyć się w zestaw garnków herenthal, a stare, mniej estetyczne naczynia wyrzucić na śmietnik, lub wymienić komplet talerzy i szklanek.

Nowy styl salonu

W salonach warto raz na jakiś czas zrobić totalne przemeblowanie. Zmiana miejsc różnych mebli może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Zastanów się, jaki stół do jadalni będzie dalej zaskakiwał świetnym designem, jeśli od pięciu lat stoi w tym samym kącie? W końcu przestaniesz do zauważać. Czasem wystarczy zmienić małą rzecz, na przykład wyrzucić stare zasłony i założyć nowe w barwie świeżej bieli. Usuń też stare figurki i ozdoby –  miały cieszyć oko przez chwilę, a nie dziesięć następnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *